BDAR

Valstybės tarnybos departamentas konsultuoja apie 360 laipsnių metodo taikymą, vertinant įstaigų vadovų kvalifikaciją (papildyta)

Data

2020 11 12

Įvertinimas
1
Screen Shot 2020-11-11 at 23.08.03.png

Valstybės tarnybos departamento specialistai atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie įstaigų vadovų kvalifikacijos vertinimą, taikant 360 laipsnių metodą. Atsakymus rasite ČIA.

 

Kitų metų sausį vyksiantis kasmetinis valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimas vyks pagal naują tvarką. Papildomai bus vertinama ir valstybės tarnautojų kvalifikacija pagal pareigybės aprašyme nustatytas kompetencijas. Šios vertinimo dalies tikslas – kvalifikacijos tobulinimo poreikio nustatymas, t. y. kompetencijų vertinimas  bus atliekamas siekiant išsiaiškinti, kokių kompetencijų valstybės tarnautojui trūksta ir kaip jis galėtų užpildyti esamas spragas: mokydamasis savarankiškai, veikloje, konsultuodamasis su kolegomis ar neformaliojo švietimo būdu.

 

Didžiausia naujovė įstaigų vadovų (priimamų į pareigas konkurso būdu) vertinime – jų kvalifikacijos vertinimas  bus atliekamas taip pat taikant ir 360 laipsnių metodą, paremtą grįžtamuoju ryšiu. Tai reiškia, kad įstaigų vadovų kompetencijas vertins ne tik jie patys bei jų tiesioginiai vadovai, bet ir jiems pavaldūs valstybės tarnautojai ar darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį, bei kolegos – kitų susijusių įstaigų vadovai, valstybės tarnautojai, darbuotojai. Ši vertinimo procedūra prasidėjo jau lapkričio 1 d.

 

Plačiau su įstaigų vadovų kvalifikacijos vertinimo, taikant 360 laipsnių metodą, procedūra ir jos reglamentavimu galite susipažinti ČIA.