BDAR
gdpr

Valstybės tarnyba pristatyta projekto „Pamatyk galimybę“ dalyviams

Data

2023 01 19

Įvertinimas
1
0,8 proc. - 2023-01-19T143238.598.png

Viešojo valdymo agentūros (VVA) Atrankų skyriaus Atstovės Irena Bruzgienė ir Rūta Rudzkienė susitiko su socialinio projekto „Pamatyk galimybę“ dalyviais ir papasakojo jiems, ko reikia norint tapti tarnautoju bei kaip vyksta konkursai į valstybės tarnybą.  

Užimtumo tarnybos vykdomas socialinis projektas „Pamatyk galimybę“ skirtas žmonėms, norintiems grįžti į darbo rinką ir ieškantiems naujų karjeros galimybių.

VVA atstovės pristatė, kad gi yra ta valstybės tarnyba ir ko reikia norint tapti valstybės tarnautoju – kokie išsilavinimo, amžiaus, darbo patirties ir kiti reikalavimai taikomi. Jos pabrėžė, kad valstybės tarnyba – tai ne tik teisininkai, kad įstaigoms reikia labai įvairių sričių specialistų: nuo psichologų iki aplinkosaugininkų, nuo inžinierių iki finansininkų ir kt.  

Jos papasakojo, kaip Valstybės tarnybos portale ieškoti tinkamiausių konkursų skelbimų, kaip įsivertinti savo tinkamumą eiti vienas ar kitas pareigas, kaip sudaromos konkurso komisijos ir kaip vyksta konkursas: kokie terminai, pretendentų vertinimo būdai, kaip pasiruošti konkursui.

Dabar sudarytos puikios galimybės dalyvauti konkursuose žmonėms ir bet kurios vietos – didžioji dalis konkursų vyksta nuotoliniu būdu, o visi dokumentai taip pat teikiami elektroniniu būdu per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą. VVA specialistės parodė, kaip susikurti paskyrą sistemoje, kokius dokumentus būtinai reikia pridėti ir kaip pasiruošti sėkmingam pretendavimui į valstybės tarnybą.