BDAR
gdpr

Primename – Valstybės tarnybos departamentas neorganizuoja darbuotojų ir pakaitinių tarnautojų atrankų

Data

2022 11 17

Įvertinimas
1
0,8 proc. - 2022-11-17T093726.111.png

Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos atkreipia dėmesį, kad neorganizuoja darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, ir pakaitinių valstybės tarnautojų atrankų.

 

Vadovaujantis teisės aktais, tiek visų tarnautojų, tiek ir nemažos dalies darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, konkursai skelbiami Valstybės tarnybos portale, o dokumentai į juos teikiami per tą pačią informacinę sistemą.  Tačiau procedūros iš esmės skiriasi.

 

Nuo 2019 m. Valstybės tarnybos departamentas vykdo karjeros valstybės tarnautojų ir įstaigų vadovų, priimamų į pareigas konkurso būdu, (toliau kartu – tarnautojai) centralizuotą atranką.

 

Darbuotojų ir pakaitinių tarnautojų atranka yra decentralizuota – visus atrankos organizavimo ir vykdymo darbus atlieka pačios įstaigos. Jos organizuoja atrankos paskelbimą, nustato, kokius pretendentai turi pateikti dokumentus, juos tikrina, sudaro konkursų komisijas, vykdo interviu ir kt.

 

Atkreipiame dėmesį, kad visais konkrečios darbuotojo ar pakaitinio tarnautojo  atrankos organizavimo klausimais pretendentai turi kreiptis į tą atranką organizuojančią įstaigą, o iškilus techniniams klausimams naudojantis Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos savitarna – į Informatikos ir ryšių departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos tel. (8 5) 271 7777 arba [email protected].

 

Dėl darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, ar pakaitinio tarnautojo atrankos organizavimo ir vykdymo galimų pažeidimų, pagal Viešojo administravimo įstatymą, turi būti kreipiamasi į atranką organizavusią įstaigą arba pagal kompetenciją į Darbo ginčų komisiją arba teismą.

 

Kodėl valstybės tarnyba?