BDAR
gdpr

Pretendentų testavimas padeda efektyvinti konkurso komisijų darbą ir trumpinti konkursų trukmę

Data

2022 06 07

Įvertinimas
3
0,8 proc. (62).png

Centralizuotą atranką į valstybės tarnybą organizuojantis Valstybės tarnybos departamentas nuo 2021 m. nuotoliniuose konkursuose naudoja nuotolinius testus. Šių testų paskirtis – trumpinti konkursų trukmę ir efektyvinti konkurso komisijų darbą – kad į pokalbio komisijoje etapą patektų tik pakankamas kompetencijas pademonstravę pretendentai.

Valstybės tarnybos departamento Atrankų skyriaus vedėjas Aistis Rusteika teigia, kad šių metų pirmąjį ketvirtį atlikta konkursuose dalyvavusių pretendentų apklausa rodo, kad 81,10 proc. respondentų pasitiki konkurso, kuriame dalyvavo, skaidrumu. „Galima daryti išvadą, kad valstybės tarnybos konkursuose taikomi testai, kaip objektyvus atrankos instrumentas, pretendentams kelia pasitikėjimą ir taip prisidedama pritraukiant motyvuotus pretendentus“, – sako jis.

Nuotoliniai testai – viena iš svarbiausių priemonių, padėjusių konkursų vidutinę trukmę sutrumpinti nuo 47,2 kalendorinės dienos 2020 metais iki 38,7 kalendorinės dienos 2022 metų I ketvirtį.

Testas gali būti taikomas vertinimo komisijos sprendimu didesniuose konkursuose, į kuriuos prisijungia didelis skaičius pretendentų. Jį išlaikę pretendentai yra kviečiami į antrąjį konkurso etapą – interviu.

2021 m. nuotoliniai testai taikyti 74 konkursuose.

Valstybės tarnybos departamentas primena, kad  testas laikomas tik kompiuteriu, turinčiu internetinę kamerą ir mikrofoną. Netinka išmanieji įrenginiai, pvz., planšetė, telefonas.

Daugiau apie centralizuotoje atrankoje į valstybės tarnybą taikomą testavimą rasite ČIA.