BDAR
gdpr

Pretendentų skaičius valstybės tarnautojų konkursuose toliau auga

Data

2021 11 05

Įvertinimas
3
consulting-g332e8dc28_1920.jpg

Centralizuotą valstybės tarnautojų atranką organizuojantis Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos pastebi, kad pretendentų skaičius valstybės tarnautojų konkursuose toliau auga. Per tris šių metų ketvirčius konkursuose į nevadovaujamąsias pareigas gauta 41,7 proc. daugiau prašymų nei pernai per tą patį laikotarpį.

Taip pat šiais metais iš valstybės ir savivaldybių įstaigų gauta beveik 30 proc. daugiau prašymų skelbti konkursus nei pernai tokiu pačiu laikotarpiu. Per savaitę įstaigos Valstybės tarnybos departamentui vidutiniškai pateikia 84 prašymus skelbti konkursus bei pakaitinių tarnautojų atrankas.

Šiuo metu vidutinis  pretendentų skaičius viename konkurse į nevadovaujamąsias pareigas – 9,1, į padalinio vadovo – 7,7, į įstaigos vadovo 10,3. 

Kaip teigia Valstybės tarnybos departamento direktorius Gediminas Miškinis, nors didėjantis pretendentų skaičius reiškia augantį krūvį departamento specialistams, džiugina, kad vis daugiau žmonių mato prasmę rinktis karjerą valstybės tarnyboje.

„Visgi turime tam tikrą paradoksą. Nors pretendentų skaičius auga, konkursų, kurie baigiasi nesėkmingai, t. y., neatrinkus valstybės tarnautojo, dalis išlieka didelė – apie 40 proc. Turime konkursų, kurie susilaukia didelio pretendentų susidomėjimo. Pavyzdžiui, iš daugiau nei 2 tūkst. šiemet organizuotų konkursų į 241 buvo pateikta 20 ir daugiau prašymų. Pernai per visus metus tokių konkursų buvo kur kas mažiau – 108, taigi gausių konkursų padaugėjo daugiau nei dvigubai. Deja, šiais metais 223 konkursuose nebuvo nė vieno reikalavimus atitinkančio pretendento, o į 465 konkursus apskritai negauta nė vieno prašymo. Taigi, norinčiųjų dirbti valstybės tarnyboje kaip ir netrūksta, bet įstaigoms reikia labiau rūpintis pritraukimu bei formuoti patrauklų darbdavio įvaizdį, kad pretendentai ateitų būtent į jų konkursus“, – sako G. Miškinis.

Kviečiame įstaigas pristatyti savo įstaigą, komandą, darbo sąlygas, būsimo tarnautojo svarbiausius darbus Valstybės tarnybos portale skelbiamo skelbimo skiltyje „Apie įstaigą“. Daugiau apie tai rasite ČIA.

Taip pat raginame įstaigas naudotis Valstybės tarnybos departamento parengtomis Rekomendacijomis įstaigoms dėl pretendentų pritraukimo į valstybės tarnautojų konkursus ir pakaitinių tarnautojų atrankas.