BDAR
gdpr

Nauji valstybės tarnautojų bendruomenės nariai tiesioginių vadovų vertinami palankiai

Data

2022 06 23

Įvertinimas
4
0,8 proc. (76).png

Šiandien, birželio 23 d., minima Tarptautinė valstybės tarnautojo diena. Ta proga Valstybės tarnybos departamento direktorius Gediminas Miškinis pasidžiaugė, kad į valstybės tarnybą pavyksta pritraukti talentingus, profesionalius ir motyvuotus specialistus.

Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos nuo 2020 m. du kartus per metus atlieka centralizuotai organizuojamuose konkursuose naujai atrinktų valstybės tarnautojų tiesioginių vadovų apklausą. Jų tikslas – išsiaiškinti, kaip vadovai vertina savo naujus pavaldinius, bei pasitikrinti centralizuotos atrankos į valstybės tarnybą efektyvumą bei kokybę.

Šie vertinimai jau trečius metus yra stabiliai aukšti. Štai šių metų pirmąjį pusmetį 85,2  proc. apklausoje dalyvavusių vadovų naujai atrinktų valstybės tarnautojų darbą įvertino pozityviai – nuo 7 iki 10 balų pagal dešimtbalę vertinimo skalę. Ypač gerai vertinami nevadovaujamąsias pareigas užimantys specialistai. Jais patenkinti 87,0 proc. vadovų. Šiek tiek žemesnis padalinių vadovų vertinimas – jais patenkinti 78,3 proc. tiesioginių vadovų. Pasak G. Miškinio, tai natūralu – jiems keliami kur kas didesni lūkesčiai.

„Apklausos duomenys patvirtina, kad įstaigoms ir Valstybės tarnybos departamentui, kaip atsakingam už konkursų į valstybės tarnybą organizavimą, pavyksta pritraukti gerai dirbančius, motyvuotus, talentingus žmones, kurie sustiprina valstybės tarnautojų bendruomenę ir kurią vertę visuomenei. Su visa Valstybės tarnybos departamento komanda džiaugiamės, kad valstybės tarnyba jiems yra patraukli darbo vieta, kad jie mato prasmę dirbti savo šaliai“, – sako G. Miškinis.

Kaip rodo apklausos rezultatai, vadovai, kurie patys dalyvavo naujų tarnautojų adaptacijos programose, jų darbą vertina geriau nei tie, kurie nedalyvavo.

„Matome, kad sėkmingas naujo tarnautojo startas, geras jo „įvedimas“ į darbo vietą, pagalba pirmomis dienomis, pozityvus kontaktas su vadovu turi nemažą reikšmę jo darbo kokybei. Tad Valstybės tarnautojo dienos proga pirmiausia norėčiau kreiptis į vadovus. Mes turime puikių žmonių valstybės tarnyboje. Rūpinkimės jais, auginkime juos, kurkime jiems palankias sąlygas dirbti, realizuoti savo talentus ir taip prisidėsime prie valstybės tarnybos ir visos Lietuvos klestėjimo“, – linki Valstybės tarnybos departamento direktorius.