BDAR
gdpr

Nacionalinės sporto agentūros vadovo konkurse – 28 pretendentai

Data

2022 06 08

Įvertinimas
4
4458_cc4f5851a5b862e91a4677be3336a22a.jpg

Kaip skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, parašymus dalyvauti jau šią vasarą darbą pradėsiančios Nacionalinės sporto agentūros (NSA) vadovo konkurse pateikė 28 pretendentai.

Anot švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės, didžiulis susidomėjimas konkursu pirmiausia suteikia galimybę išrinkti patyrusį, labiausiai pasiruošusį kandidatą eiti išties atsakingas pareigas. Kartu tai rodo sporto politikos aktualumą ir svarbą visuomenei, kad netrūksta norinčiųjų spręsti esamas problemas, prisidėti prie permainų. Naujosios agentūros svarbiausias uždavinys – efektyviai valdant valstybės skiriamas lėšas sportui kurti sveiką ir fiziškai aktyvią visuomenę, sudaryti sąlygas atsiskleisti talentingiems mūsų sportininkams, padėti jiems pasirengti svarbiausioms tarptautinėms sporto varžyboms bei iškovoti jose medalius.

Dabartiniame konkurso etape Valstybės tarnybos departamentas (VTD) tikrina pretendentų dokumentus, vyksta kompleksinis pretendentų kompetencijų vertinimas. VTD sudaryta komisija atrinks du geriausiai centralizuotame konkurse įvertintus pretendentus ir juos pateiks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Galutinį sprendimą dėl priėmimo į pareigas, priims ministerija. Numatoma, jog NSA vadovas paaiškės liepą.

NSA įgyvendins valstybės sporto politiką aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo srityse, čia bus sutelktos ir visos sporto finansavimo funkcijos, vienodas dėmesys bus skiriamas olimpiniam ir parolimpiniam sportui, visuomenės fiziniam aktyvumui. Agentūra rūpinsis sportininkų teisėmis, sporto infrastruktūra, čia bus kuriamas Kompetencijų centras, padėsiantis sporto šakų federacijoms ir organizacijoms diegti ir stiprinti gerojo valdymo principus. NSA administruos apie 60 mln. sportui skirtų metinių lėšų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija