BDAR
gdpr

Karantino metu konkursai į valstybės tarnybą vyks nuotoliniu būdu

Data

2020 11 06

Įvertinimas
4
video-conference-5162927_1280.jpg

Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, centralizuotai organizuojantis valstybės tarnautojų atranką, informuoja, kad karantino metu valstybės tarnautojų konkursai ir pakaitinių tarnautojų atrankos vyks nuotoliniu būdu. Ir tik išimtiniais atvejais – tarnautojo ieškančioje įstaigoje. Pretendentų į įstaigos vadovo pareigas kompleksinis vertinimas bus tik nuotolinis.

Įprastu metu, kai konkursai ir atrankos vyksta tiek fiziškai, tiek nuotoliniu būdu, Valstybės tarnybos departamentas per savaitę suorganizuoja apie 60 konkursų ir atrankų. Perėjus prie nuotolinės atrankos, tikėtina, tempas šiek tiek sulėtės, tačiau nežymiai. Kaip rodo patirtis, nuotolinė atranka užima daugiau laiko. Taip pat konkursus ir atrankas, kuriuose daug pretendentų, teks skaidyti į kelias dienas. Juos organizuojant fiziškai Valstybės tarnybos departamente ar tarnautojo ieškančioje įstaigoje, užtektų dienos ar dviejų.

Keletą ypač didelių konkursų, kur yra daugiau nei 50 reikalavimus atitikusių pretendentų,  gali tekti atidėti vėlesniam laikui. Juos nuotoliniu būdu surengti būtų sudėtinga, nes tokie konkursai vyksta dviem etapais, o pirmajame etape dažniausiai taikomas testas. Jį leidžiant spręsti nuotoliniu būdu, Valstybės tarnybos departamentas neturėtų galimybės užtikrinti sąžiningumo principo – kad pretendentui nepadeda kiti asmenys. 

Pretendentai apie konkursų ir atrankų organizavimo būdo pakeitimą arba atidėjimą bus informuoti per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą (VATIS) – gaus žinutę į savo paskyrą.

„Valstybės tarnybos departamentas dės visas pastangas, kad konkursai įvyktų be trikdžių ir kuo greičiau. Tačiau reikalingas ir pretendentų supratingumas. Visų, kurie nusprendė nebedalyvauti konkurse ar atrankoje, prašome atsiimti savo prašymus“, – sako Gediminas Miškinis, Valstybės tarnybos departamento direktorius.

Priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176, 39 punkte nustatyta, kad konkurse ar atrankoje nusprendę nebedalyvauti pretendentai privalo atsiimti prašymą dalyvauti šiame konkurse ar atrankoje per VATIS savitarną iki pretendentų vertinimo komisijoje pradžios. Esant galimybei Valstybės tarnybos departamentas prašo tai padaryti kuo anksčiau, nelaukiant paskutinės dienos. Tai leistų departamentui daugiau konkursų ir atrankų surengti nuotoliniu būdu, efektyviau išnaudoti savo darbuotojų laiką, o įstaigos greičiau sulauktų joms reikalingų valstybės tarnautojų.