BDAR
gdpr

Kad Jūsų konkursas neliktų nepastebėtas: pritraukite pretendentus kūrybiškais skelbimais

Data

2022 05 24

Įvertinimas
3
0,8 proc. (50).png

Pastaruoju metu Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos aktyviai susitikinėja su įvairiomis valstybės ir savivaldybių įstaigomis aptarti pretendentų pritraukimo į valstybės tarnautojų konkursus klausimus. Ir viena iš pristatomų priemonių – modernus ir patrauklus pretendentui konkurso skelbimas.

Vadovaujantis teisės aktais, Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje (VATIS) skelbiami oficialūs konkursų skelbimai – patvirtintos formos pareigybių aprašymai. Jie yra privaloma, bet ne vienintelė galima skelbimo forma. Papildomai įstaigos gali pasirengti ir neformalius konkurso skelbimus (su nuoroda į pareigybės aprašymą), kuriuos gali skelbti savo svetainėse, socialiniuose tinkluose ir kitur, taip pat poziciją pristatyti trumpais filmukais ar net gyvų transliacijų metu. Nuoroda į neformalų skelbimą, filmuką gali būti skelbiama ir VATIS suformuotame skelbime – skiltyje „Informacija apie įstaigą“.

! Daugiau informacijos apie tai, kokią informaciją galima pateikti skiltyje „Informacija apie įstaigą“, rasite ČIA.

Dalijamės keletu pavyzdžių, kaip galėtų atrodyti neformalus skelbimas:

Anykščių rajono savivaldybės administracijos skelbimas

Kazlų Rūdos savivaldybės skelbimas

Valstybės tarnybos departamento skelbimas

Nacionalinės sporto agentūros direktoriaus konkurso pristatymas

Susisiekimo ministerijos svetainės karjeros skiltis

! Paskutiniai du skelbimai sukurti su specialia programėle. Įstaigos, norinčios, kad Valstybės tarnybos departamento specialistai padėtų sukurti tokį skelbimą, gali kreiptis į Valstybės tarnybos departamento visuomenės informavimo specialistę el. p. [email protected]. Neformalų skelbimą rekomenduojama pasirengti iki prašymo skelbti konkursą pateikimo Valstybės tarnybos departamentui, kad nuorodą būtų galima įkelti į skiltį „Informacija apie įstaigą“.  

EPSO taikomos pozicijų ES institucijose pristatymai (video):

1 pristatymas;

2 pristatymas.

Pateikiame keletą patarimų, į ką atkreipti dėmesį rengiant neformalų skelbimą:

  • Neperkraukite skelbimo tekstu – rašykite tai, kas svarbiausia, kad per pretendentas per porą minučių galėtų įvertinti, ar šis skelbimas jį domina.
  • Gerai apgalvokite, kokio žmogaus ieškote, ir prie jo pritaikykite skelbimo kalbą. Juk su kūrybingu komunikacijos vadovu kalbėsite vienaip, o su būsimu apskaitos departamento vadovu kitaip. Parinkite būsimam pretendentui geriausiai suprantamą kalbą, patrauklų stilių.
  • Nerašykite standartinėmis, pareigybės aprašyme naudojamomis frazėmis – kurkite gyvą, asmenišką kontaktą su pretendentu.
  • Paprasta kalba papasakokite, ką būsimam tarnautojui reikės daryti ir kokių gebėjimų, savybių iš jo tikimasi.
  • Pagal galimybę, naudokite kolektyvo nuotraukas. Žinoma, atsižvelgdami į BDAR reikalavimus. Pretendentams įdomu pamatyti, su kokiu kolektyvu jis dirbs.
  • Patraukliai pristatykite savo įstaigą. Daugeliui žmonių tikrai ne vis viena, su kokiu kolektyvu dirbti. Parodykite, kuo esate išskirtiniai, kodėl dirbti su jumis būtų įdomu, kokias vertybes puoselėjate. Juk visur, taip pat ir darbe, veikia kokybių trauka: kokie esame patys, tokius žmones (taip pat ir bendradarbius) pritraukiame!
  • Jei įstaigoje veikia kokios nors bendrų pomėgių siejamos kolegų grupės – krepšinio komanda, keliautojų, knygų klubas – paminėkite tai. Galbūt tai taps papildoma motyvacija jungtis prie Jūsų komandos.
  • Puiku, jei skelbime prisistato ir būsimas vadovas – tai padrąsina pretendentus.
  • Nurodykite kontaktinį asmenį, kuris galėtų suteikti daugiau informacijos apie konkursą.

Sėkmės ieškant geriausio pretendento!