BDAR
gdpr

Įvyko Valstybės tarnybos departamento ir Prancūzų instituto Lietuvoje direktorių susitikimas

Data

2022 05 24

Įvertinimas
3
0,8 proc. (51).png

Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius Gediminas Miškinis susitiko su Prancūzų instituto Lietuvoje direktoriumi Thomas Buffin. Susitikimo metu aptarta Valstybės departamento, kaip bendradarbiavimo su Tarptautine frankofonijos organizacija nacionalinio techninio koordinatoriaus, veikla.  

Taip pat G. Miškinis pristatė nuo 2019 m. Lietuvoje vykstančią centralizuotą atranką į valstybės tarnybą bei kitas Valstybės tarnybos departamento atliekamas funkcijas.

T. Buffin apžvelgė pagrindines Prancūzų instituto veiklos sritis: prancūzų kalbos mokymosi skatinimą, bendradarbiavimą su universitetais bei kultūrinių ryšių plėtojimą. Taip pat papasakojo, kokie pokyčiai šiuo metu vyksta Prancūzijos aukštesniojoje valstybės tarnyboje.

Lietuvos bendradarbiavimas su Tarptautine frankofonijos organizacija prasidėjo 1999 m., kai Lietuva tapo šios organizacijos nare stebėtoja. 2012 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Tarptautinė frankofonijos organizacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dėl prancūzų kalbos mokymo Lietuvos diplomatinėje ir valstybės tarnyboje. Pagal šį susitarimą kiekvienais metais Tarptautinė frankofonijos organizacija skiria lėšų Lietuvos diplomatų ir valstybės tarnautojų, dirbančių tarptautinių ryšių srityje, prancūzų kalbos mokymui.

Siekdama užtikrinti glaudų bendradarbiavimą su Tarptautine frankofonijos organizacija ir Lietuvos Respublikos dalyvavimą Tarptautinės frankofonijos organizacijos iniciatyvose, Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2019 m. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją paskyrė bendradarbiavimo su Tarptautine frankofonijos organizacija nacionaliniu politiniu koordinatoriumi, o Valstybės tarnybos departamentą – nacionaliniu techniniu  koordinatoriumi.