BDAR
gdpr

Įvyko atranka į deleguotojo nacionalinio eksperto – tyrėjo pareigas Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokuratūroje

Data

2022 05 13

Įvertinimas
3
1231_a1814c7438d880b91566b90f8da6ca46.png

Šiandien, gegužės 13 d., įvyko atranka į Lietuvos Respublikos deleguotojo nacionalinio eksperto – tyrėjo pareigas Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) prokuratūroje.

Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos sudaryta pretendentų vertinimo komisija iš 7 atrankoje dalyvavusių pretendentų atrinko 2 geriausiai pasirodžiusius pretendentus. Jų kandidatūros bus pateiktos Užsienio reikalų ministerijai. Galutiniame etape iš atrinktų kandidatūrų ekspertą pasirinks pati TBT prokuratūra.

Atrankos komisijos pirmininkas Valstybės tarnybos departamento Atrankų skyriaus vedėjas Aistis Rusteika pabrėžė, kad „pretendentai buvo stipriai motyvuoti ir atitinkantys tokio lygmens ekspertui keliamus reikalavimus, todėl tikimasi, kad atrinktas Lietuvos atstovas sustiprins Lietuvos lyderystę ir tarptautinį bendradarbiavimą esamos tarptautinės padėties kontekste bei turės galimybę visapusiškai  prisidėti prie situacijos Ukrainoje tyrimo“.

Lietuva pirmą kartą organizavo atranką į šią labai svarbią poziciją – deleguotojo nacionalinio eksperto – tyrėjo pareigas TBT prokuratūroje.

TBT, esantis Hagoje (Nyderlanduose), yra tarptautinė teismo institucija, įgaliota vykdyti teisingumą asmenims už ypatingai sunkius, tarptautinę visuomenę verčiančius susirūpinti nusikaltimus ir papildanti nacionalinę šalies baudžiamąją jurisdikciją.

2022 m. kovo 7 d. nota TBT prokuroras kreipėsi į visas Romos statuto šalis nares su prašymu deleguoti nacionalinius ekspertus, kad būtų patenkinti žmogiškųjų išteklių poreikiai ir sudarytos sąlygos veiksmingai reaguoti atliekant prokuroro tyrimus, ypač atsižvelgiant į poreikį skubiai tirti situaciją Ukrainoje.