BDAR
gdpr

Ieškoma naujo Aplinkos apsaugos departamento vadovo

Data

2021 11 15

Įvertinimas
2
AAD konkursas.png

Pirmadienį paskelbtas konkursas Aplinkos apsaugos departamento (AAD) direktoriaus pareigoms užimti. Aplinkos ministerija ieško kandidato, kuris turėtų ne tik aplinkosauginės veiklos patirties, tačiau ir geriausius vadybinius gebėjimus.

„Aplinkos apsaugos departamentas – ne tik viena didžiausių Aplinkos ministerijos sistemos įstaigų, bet ir vienintelė aplinkos kontrolę vykdanti institucija Lietuvoje. Departamentui tenka ir gyventojų bei verslo konsultanto vaidmuo, todėl naujasis jo vadovas turi ne tik nepriekaištingai išmanyti aukščiausius kontrolės standartus, bet ir būti ir vadybos procesų profesionalas“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas. 

Naujajam AAD direktoriui būtina 3 metų vadovaujamo darbo patirtis, jis turi būti pasirengęs ginti viešąjį interesą ir gamtą, gebėti optimizuoti institucijos veiklos procesus ir gerinti jos įvaizdį, vienyti ir motyvuoti didelį kolektyvą.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės sistema per pastarąjį dešimtmetį patyrė daug pokyčių. Nors vis dar susiduriama su veikimo pertvarkos iššūkiais bei nuolat kintančia nacionaline ir tarptautine aplinkos apsaugos politika, aktyvus visuomenės įsitraukimas bei principinga departamento komanda yra pasiruošusi naujiems iššūkiams ir galimybėms. 

Vienas svarbiausių iššūkių būsimam AAD vadovui – užtikrinti aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės sistemos pertvarkos tęstinumą tiek sprendžiant įsisenėjusias problemas, tiek operatyviai prisitaikant prie nuolat besikeičiančių socialinių ir gamtinės aplinkos sąlygų.

Su konkurso skelbimu galite susipažinti čia. Kandidatų prašymai dalyvauti konkurse priimami per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą iki šių metų lapkričio 29 d.  Iki gruodžio 6 d. Valstybės tarnybos departamentas įvertins pretendentų atitiktį nepriekaištingos reputacijos, bendriesiems ir specialiesiems reikalavimams. Per 15 darbo dienų nuo pranešimo, kad pretendentai atitinka reikalavimus, turės dalyvauti bendrųjų, vadybinių ir lyderystės kompetencijų kompleksiniame vertinime. Kitas etapas – pretendentų vertinimas komisijoje. 

Aplinkos ministerijos informacija