BDAR
gdpr

EPSO ekspertai diskutavo apie atranką į ES institucijas

Data

2022 10 07

Įvertinimas
4
0,8 proc. - 2022-10-07T103401.219.png

2022 m. rugsėjo 19–20 d. Prahoje vyko EPSO ekspertų susitikimas. Susitikime dalyvavo Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vadovų atrankos ir planavimo skyriaus vedėja Rasa Tumėnė bei Vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijų atstovai.

 

Susitikimo metu diskutuota apie išankstinį konkursų į ES institucijas planavimą, dalintasi informacija apie naujai diegiamus testus (kompiuterinio raštingumo ir duomenų analitikos) pagal atnaujintą kompetencijų modelį ir užduotis, kurios bus pradėtos taikyti konkursuose į ES institucijas nuo kitų metų gegužės. Vienas iš susitikimo metu EPSO įvardintų tikslų – atrankos į ES institucijas trukmę trumpinti iki 8–9 mėnesių.

 

Diskusijų metu Lietuva, Lenkija ir Bulgarija apsikeitė idėjomis, kurios vystomos šiose šalyse siekiant pritraukti pretendentus į EPSO konkursus. Taip pat EPSO atstovas pabrėžė komunikacijos kampanijų svarbą ES šalyse narėse, EPSO organizuojamą ambasadorių programą ES šalių universitetų atstovams, pristatė naują EPSO svetainę, kuria siekiama palengvinti pretendentams informacijos apie EPSO vykdomos atrankos procesą paiešką.

 

Vykdant centralizuotą atranką į valstybės tarnybą Lietuvoje taip pat atliekamas išankstinis konkursų planavimas, t. y. įstaigų vadovų konkursai planuojami įvertinant pretendentui pritraukimui skirtų priemonių įgyvendinimą, o specialistų lygmeniu – siekiant konkursą suorganizuoti per kuo trumpesnį laiką, neviršijant 45 kalendorinių dienų. Lietuvoje taip pat diegiami nauji valstybės tarnautojų atrankos instrumentai, sukurti panaudojant ES projekto lėšas.

 

Sekite EPSO organizuojamus konkursus į ES institucijas EPSO interneto svetainėje, „Linkedin“ paskyroje, „Facebook“ paskyroje ir „Youtube“ kanale.