BDAR

Daugėja įstaigų, kuriose vyksta nuotoliniu būdu organizuojami centralizuoti konkursai

Data

2019 07 25

Įvertinimas
6
tele.jpg

Šių metų birželio 11 dieną Valstybės tarnybos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos buvo įvykę 35 centralizuotai vykdomi konkursai, kurie organizuoti naudojant telekomunikacinius įrenginius (toliau – nuotoliniu būdu), ir remiantis Pretendentų vertinimo komisijoje, naudojant telekomunikacijų galinius įrenginius, tvarkos aprašu. Šiuo metu jau įgyvendinti 93 nuotoliniai konkursai.

Nuo birželio 11 dienos padaugėjo įstaigų, kurios organizuoja nuotolinius konkursus.  Šiuo metu nuotoliniai konkursai vyksta ir gali būti vykdomi Kauno ir Šiaulių miestų savivaldybių administracijose, Klaipėdos apygardos ir apylinkės teismuose, Panevėžio, Marijampolės ir Alytaus apylinkių teismuose, Druskininkų teismo rūmuose, Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmuose, Užimtumo tarnybose Kaune ir Klaipėdoje, Šiaulių ir Panevėžio teritorinėse ligonių kasose, Valstybiniuose socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus skyriuose, Ukmergės, Pakruojo ir Kalvarijos savivaldybėse bei Skuodo, Šakių, Tauragės ir Elektrėnų rajonų savivaldybių administracijose.

Nuotolinis konkursas pradedamas organizuoti Valstybės tarnybos departamente, kai konkurso vadybininkas susisiekia su įstaigos, inicijuojančios konkursą, atstovu. Jeigu įstaigos atstovas pageidauja vykdyti konkursą nuotoliniu būdu – tuomet Valstybės tarnybos departamento informacinių technologijų specialistas susisiekia su įstaigos, inicijuojančios konkursą, informacinių technologijų specialistu, jog būtų išsiaiškinta:

  1. Ar yra kompiuteris, galintis atvaizduoti aukštos vaizdo raiškos (1080p) transliaciją, kuris turėtų „Microsoft Windows“ operacinę sistemą bei įdiegtą naujausią „Google Chrome“ arba „Microsoft Edge“ naršyklės versiją;
  2. Ar yra minimalaus matymo kampo (ne mažesnio nei 78 laipsniai) internetinė vaizdo kamera, pritaikyta vaizdo konferencijų organizavimui;
  3. Ar yra išorinis erdvinis mikrofonas, fiksuojantis visoje patalpoje sklindančius garsus;
  4. Ar yra televizorius arba projektorius, kurių įstrižainė ne mažesnė nei 42 coliai;
  5. Ar interneto greičio sparta Lietuvos teritorijoje ne mažesnė nei 100 Mb/s.

Jeigu išvardintos priemonės yra – tuomet derinamas laikas ir organizuojama vaizdo konferencija, kurios metu įvertinama garso ir vaizdo kokybė. Prioritetas visada skiriamas garso kokybei, nes komisijos narys turi aiškiai girdėti pretendento atsakymus. Jeigu vaizdo konferencija yra tinkamos techninės kokybės, patvirtinama, jog galima vykdyti nuotolinį konkursą.

Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos skatina ir kitas įstaigas įsigyti reikiamą techninę įrangą ir taikyti nuotolinių atrankų ir konkursų organizavimo būdą taip prisidedant prie efektyvesnės valstybės tarnybos organizavimo sistemos, šiuolaikinių technologijų potencialo išnaudojimo pritraukiant kandidatus ir sukuriant jiems patogesnes sąlygas dalyvauti valstybės tarnybos konkursuose.