BDAR
gdpr

Atranka į deleguotojo nacionalinio eksperto – tyrėjo pareigas Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokuratūroje pratęsiama iki balandžio 29 d.

Data

2022 04 26

Įvertinimas
1
0,8 proc. (18).png

Valstybės tarnybos departamentas informuoja, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos prašymu bei įvertinus tai, kad pretendentai dar tikslina dokumentus, pratęstas dokumentų į deleguotojo nacionalinio eksperto – tyrėjo pareigas Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) prokuratūroje atranką pateikimo terminas iki 2022 balandžio 29 d.

 

Atranką organizuoja ir vykdo Valstybės tarnybos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Pretendentų dokumentai priimami iki 2022 m. balandžio 29 d. el. paštu [email protected].

Daugiau apie atranką ir reikalavimus pretendentams rasite čia ir čia.

 

Lietuva pirmą kartą organizuoja atranką į labai svarbią poziciją – deleguotojo nacionalinio eksperto – tyrėjo pareigas Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) prokuratūroje.

 

TBT, esantis Hagoje (Nyderlanduose), yra tarptautinė teismo institucija, įgaliota vykdyti teisingumą asmenims už ypatingai sunkius, tarptautinę visuomenę verčiančius susirūpinti nusikaltimus ir papildanti nacionalinę šalies baudžiamąją jurisdikciją.

 

2022 m. kovo 7 d. nota TBT prokuroras kreipėsi į visas Romos statuto šalis nares su prašymu deleguoti nacionalinius ekspertus, kad būtų patenkinti žmogiškųjų išteklių poreikiai ir sudarytos sąlygos veiksmingai reaguoti atliekant prokuroro tyrimus, ypač atsižvelgiant į poreikį skubiai tirti situaciją Ukrainoje.

 

Lietuvai labai svarbu prisidėti prie karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui tyrimų, atliekamų TBT prokuroro, taip pat tai puiki galimybė Lietuvos atstovui įgyti naujos profesinės patirties tarptautiniu mastu.